چگونگی بهبود باتری آیفون ؛ از آیفون اس ای 2020 تا باقی آیفون ها

بهبود باتری آیفون | بهبود شارژدهی آیفون | آیفون اس ای ۲۰۲۰ در زمان معرفی خود توجهات بسیار زیادی را به سمت خود جلب کرد. شاید ظاهر این گوشی از نگاه بسیاری از کاربران قدیمی و از مد افتاده باشد، اما به هیچ وجه نمی‌توانیم انکار کنیم که این دیوایس قدرتمندترین گوشی ۴۰۰ دلاری بازار است. اما متأسفانه ظرفیت باتری این گوشی به اندازه ای نیست که بتواند برای مدت طولانی انرژی مورد نیاز تراشه ی بسیار قدرتمند A13 Bionic را تأمین کند و این مسئله از همان ابتدا معلوم بود.

بهبود باتری آیفون
بهبود باتری آیفون

 

بهبود باتری آیفون

اکنون با در نظر گرفتن طیف خریداران آیفون اس ای ۲۰۲۰، به نظر می‌رسد که این مشکل چندان هم دردسر ساز نیست. اگر از این گوشی به صورت معمولی استفاده کنید و از اجرای بازی های سنگین و تماشای فیلم خودداری کنید، آیفون SE به راحتی میتواند به مدت یک روز شارژدهی داشته باشد.

اما با این حال یک سری محدودیت های دیگر نیز وجود دارد؛ شارژ شبانه، به همراه داشتن پاور بانک و … از جمله مواردی هستند که همواره باید به آنها توجه داشته باشید.

با این اوصاف راه حل چیست؟ متأسفانه سیستم عامل iOS به کاربران این امکان را نمیدهد که فعالیت پردازنده را کمی محدودتر کنند، اما شما می‌توانید با انجام یک سری کارها، شارژدهی آیفون خود را تا حدودی افزایش دهید.

 

آپشن Low Power Mode را فعال کنید

به جای اینکه با تنظیمات باتری آیفون سر و کله بزنید بهتر است که آپشن Low Power Mode را فعال کنید و گوشی به صورت اتوماتیک مصرف انرژی را مدیریت خواهد کرد.

بهبود باتری آیفون

 

بهبود باتری آیفون

در حالی که شما به بسیاری از کنترل های پس زمینه ی دیوایس دسترسی ندارید، ویژگی Low Power Mode به تمام آنها دسترسی دارد. این ویژگی باعث می‌شود که گوشی شما زودتر به حالت Sleep برود و همچنین میزان روشنایی نمایشگر را نیز تا حدودی کاهش میدهد. لازم به ذکر است که با فعال کردن این آپشن، فعالیت پردازنده نیز کمی محدودتر میشود تا انرژی کمتری مصرف شود. تمام این موارد باعث میشوند که شارژدهی دیوایس شما بیشتر شود.

در صورتی که شارژ گوشی شما به ۲۰ درصد برسد، آیفون به شما پیشنهاد میکند که آپشن Low Power Mode را فعال کنید. اما پیشنهاد ما این است که قبل از اینکه شارژ گوشی به ۲۰ درصد برسد این کار را انجام دهید. اگر روز پر مشغله ای را در پیش دارید، از همان اول صبح که شارژ گوشی ۱۰۰ درصد است آپشن مذکور را فعال کنید.

اما به یاد داشته باشید که این راهکار به تنهایی نمیتواند افزایش شارژدهی آیفون شما را تضمین کند. راهکارهای مفید دیگری نیز وجود دارند که با استفاده از آنها میتوانید برای مدت بیشتری با آیفون خود کار کنید.

 

بارگذاری مجدد اپ در پس زمینه یعنی چه؟

ویژگی بارگذاری مجدد اپ در پس زمینه چیزی است که اکثر کاربران معنی و کاربرد دقیق آن را نمیدانند. بر خلاف اندروید که به راحتی به اپ ها اجازه میدهد در پس زمینه فعال باشند، iOS تمایل دارد که اپ هایی که در پس زمینه هستند را متوقف کند. همچنین iOS میتواند به خاطر بسپارد که شما در چه جایی (از خود اپلیکیشن) از اپ خارج شدید و سپس آن را متوقف میکند. دفعه ی بعد که آن اپ را اجرا کنید، iOS تمام آن دیتا را مجدداً بارگذاری میکند و اینطور به نظر می‌رسد که آن اپ در تمام این مدت در پس زمینه فعالی بوده است.

اما مسئله این است که از آخرین باری که شما از آن اپ استفاده کردید، یک سری چیزها تغییر کرده اند. مثلاً اگر در بخش فید اینستاگرام بوده اید، ممکن است تصاویر جدید را مشاهده کنید. یا مثلاً اگر در اپ Google Keep ممکن است نوت های جدیدی که در یک دیوایس دیگر ذخیره کرده اید را مشاهده کنید.

اما آپشن “بارگذاری مجدد اپ در پس زمینه” اینجا به درد می‌خورد. iOS به صورت دوره ای دیتای جدید هر اپ را اسکن میکند، سپس آن را بارگذاری میکند و در نهایت آن را به دیتای متوقف شده اضافه میکند. بنابراین وقتی شما یک اپ را مجدداً اجرا میکنید، شما نه تنها همان صفحه ای که قبلاً مشاهده می‌کردید را می‌بینید، بلکه اطلاعات جدید نیز به سرعت برای شما ظاهر میشوند.

بنابراین با فعال کردن آپشن مذکور می‌توانید به روشی هوشمندانه اطلاعات هر اپ را به‌روزرسانی کنید. اما توصیه ی ما این است که این ویژگی را فقط به مواقعی که گوشی به وای فای متصل است محدود کنید.

بهبود باتری آیفون

 

بهبود باتری آیفون

 

بهبود باتری آیفون
بهبود باتری آیفون

دلیلش هم ساده است. اول اینکه وای فای انرژی کمتری را نسبت به سلولار مصرف میکند، و دوم اینکه اگر شما از وای فای استفاده میکنید پس حتماً در جایی هستید که یک پریز برق یا چیزی برای شارژ گوشی وجود دارد. بنابراین انجام این کار از خالی شدن زود هنگام باتری جلوگیری میکند. هنگامی که شما در خارج از خانه یا محل کار هستید و از LTE استفاده میکنید، اپ ها مجدداً بارگذاری نمی‌شوند و در نتیجه انرژی کمتری مصرف میشود.

 

ردیاب های لوکیشن را شناسایی کنید

این موضوع دیگر برای همه روشن شده است که ردیابی لوکیشن باعث تخلیه ی زود هنگام باتری میشود. اگر عادت ندارید از اپ هایی استفاده کنید که به لوکیشن شما نیاز دارند، کافیست به تنظیمات و بخش Privacy بروید و آپشن Location Services را غیر فعال کنید.

بهبود باتری آیفون
بهبود باتری آیفون

با این کار GPS و سایر چیزهایی که لوکیشن را ردیابی می‌کنند را غیر فعال می‌کنید. اگر نمی‌خواهید تمام ردیاب های لوکیشن در گوشی غیر فعال شوند، میتوانید فقط به یک سری از اپ ها اجازه بدهید که به لوکیشن شما دسترسی داشته باشند. لازم به ذکر است که در کنار هر اپ یک نشانگر وجود دارد که احتمال استفاده از دیتای لوکیشن توسط آن اپ را نشان میدهد.

معنی این نشانگرها چیست، نشانگر سیاه به معنی آن است که این اپلیکیشن در ۲۴ ساعت اخیر به دیتای لوکیشن شما دسترسی داشته است. نشانگر بنفش یعنی این اپ اخیراً از دیتای لوکیشن شما استفاده کرده است. اگر متوجه شدید که یک اپ همیشه نشانگر بنفش دارد، بهتر است که دسترسی آن اپ را محدود کنید. نشانگر توخالی به این معنی است که این اپلیکیشن تحت شرایط خاصی ممکن است از دیتای لوکیشن شما استفاده کند.

بهبود باتری آیفون
بهبود باتری آیفون

دست شما کاملاً باز است که به اپ ها میزان خاصی از دسترسی را اعطا کنید. مثلاً می‌توانید به یک اپ اجازه بدهید که همیشه به لوکیشن شما دسترسی داشته باشد. اما توصیه ی ما این است که دسترسی اپ ها را کاملاً متوقف کنید و یا فقط در حین اجرا به آنها اجازه ی داشتن دسترسی را بدهید.

 

سرویس های لوکیشن – سرویس های سیستم

در انتهای منوی سرویس های لوکیشن شما میتوانید سرویس های سیستم را مشاهده کنید. این سرویس ها تجربه ی کاربری شما با گوشی را بهبود می‌دهند. با این حال در صورت تمایل میتوانید برخی لز آنها را غیر فعال کنید.

آپشن Apple Pay Merchant ID میتواند فعال باقی بماند چرا که فقط در حین استفاده از Apple Payفعالیت میکند. مواردی نظیر SOS و Find My Phone نیز قطعاً مهم هستند. اگر از گجت هایی مانند هوم کیتاستفاده نمی‌کنید، می‌توانید آپشن HomeKit را نیز غیر فعال کنید.

بهبود باتری آیفون
بهبود باتری آیفون

توصیه می‌کنیم آپشن های جستجوی شبکه ی موبایل و وایرلس/شبکه را فعال بگذارید. به لطف این آپشن ها گوشی قادر است به سرعت وای فای یا سیگنال شبکه ی مناسب را پیدا کند. از این رو گوشی انرژی کمتری را برای جستجو کردن صرف میکند و شارژدهی گوشی افزایش می‌یابد.

اگر از گوگل مپ استفاده میکنید، بهتر است آپشن های Routing & Traffic و Popular Near Me را غیر فعال کنید.

 

نوتیفیکیشن های بی صدا و غیر فعال کردن روشنایی نمایشگر (هنگام دریافت نوتیفیکیشن)

الان بهترین فرصت است که به تنظیمات گوشی بروید و اپ هایی که مرتباً نوتیفیکیشن می‌فرستند و باعث روشن شدن نمایشگر میشوند را غیر فعال کنید.

برای انجام این کار کافیست به تنظیمات بروید و در بخش نوتیفیکیشن ها، نوتیفیکیشن هر اپلیکیشنی که برایتان بی اهمیت است را غیر فعال کنید. اما اگر می‌خواهید صدای دریافت نوتیفیکیشن را بشنوید، می‌توانید آپشن لاک اسکرین را غیر فعال کنید تا حداقل نمایشگر گوشی بی خود و بی جهت روشن نشود.

بهبود باتری آیفون
بهبود باتری آیفون

با انجام این کار اگر گوشی نوتیفیکیشن دریافت کند شما صدای آن را می‌شنوید ولی آن را بر روی لاک اسکرین نخواهید دید.

 

آپشن Raise to Wake را غیر فعال کنید

آپشن Raise to Wake هم باعث میشود که نمایشگر گوشی بی جهت روشن شود بنابراین بهتر است که این ویژگی را هم غیر فعال کنید. در صورت فعال بودن این آپشن، هنگامی که شما گوشی را از روی زمین و یا میز بلند می‌کنید، نمایشگر گوشی روشن میشود.

بهبود باتری آیفون
بهبود باتری آیفون

بهتر است که برای روشن کردن گوشی از دکمه ی هوم یا ضربه زدن بر روی نمایشگر استفاده کنید.

 

بیشتر راجع به باتری آیفون بخونید

 

میانبر Hey Siri را غیر فعال کنید

بسیار جالب است که شما می‌توانید فقط با گفتن اسم Siri این دستیار صوتی دیجیتال را فراخوانی کنید. اما چیزی که جالب نیست این است که این ویژگی باعث میشود گوشی همواره منتظر شنیدن عبارت Hey Siriباشد و این به زود خالی شدن شارژ گوشی منجر میشود.

بهبود باتری آیفون
بهبود باتری آیفون

برای فراخوانی Siri کافی است که دکمه ی هوم را نگه دارید.

 

از Google Photos استفاده می‌کنید؟

آیا از حافظه ی نامحدود اپ Google Photos برای ذخیره ی  تصاویر خود استفاده می‌کنید؟ کار خوبی می‌کنید اما مطمئن شوید که از شبکه ی وای فای برای آپلود کردن فیلم ها و تصاویر استفاده کنید. مجدداً باید اشاره کنیم که اتصال به وای فای انرژی کمتری را می‌طلبد و اگر در اطراف شما شبکه ی وای فای وجود دارد، پس به احتمال زیاد یک پریز برق برای شارژ گوشی نیز وجود دارد.

بهبود باتری آیفون
بهبود باتری آیفون

 

بهبود باتری آیفون
بهبود باتری آیفون

 

تنظیمات همگام سازی اکانت

توصیه می‌کنیم که نحوه ی دریافت نوتیفیکیشن ها برای حساب هایی مانند ایمیل، مخاطبین، تقویم، یادداشت ها و تنظیمات را نیز تغییر بدهید. در اینجا سه نوع نوتیفیکیشن وجود دارد. در ادامه تفاوت بین push و fetch و manual را به شما توضیح می‌دهیم:

بهبود باتری آیفون
بهبود باتری آیفون

 

بهبود باتری آیفون
بهبود باتری آیفون
  • نوتیفیکیشن push : اطلاعات جدید به سرعت بر روی آیفون شما حاضر میشوند
  • نوتیفیکیشن fetch : آیفون به صورت دوره ای برای دریافت اطلاعات جدید اسکن میکند
  • نوتیفیکیشن manual : آیفون تنها در صورتی اسکن را آغاز میکند که اپ مربوطه در حالت اجرا باشد

 

طبیعتاً push انرژی بیشتری را مصرف میکند. Fetch اما گزینه ی بهینه تری است و شما میتوانید آن را بر روی بازه های ۶۰ دقیقه ای تنظیم کنید. Manual هم کم مصرف ترین نوتیفیکیشن است چرا که گوشی فقط در حین اجرای اپ مربوطه برای دریافت اطلاعات جدید اسکن می‌کند.

 

بلوتوث را غیر فعال کنید

بهبود باتری آیفون
بهبود باتری آیفون

بلوتوث برای اتصالات وایرلس و انتقال و دریافت دیتا با استفاده از AirDrop به کار می‌رود. آیا لازم است که آن را همیشه فعال نگه دارید؟ احتمالاً جوابتان منفی است به خصوص اگر از هدفون وایرلس استفاده نمی‌کنید.

بهبود باتری آیفون
بهبود باتری آیفون

اما یک نکته وجود دارد؛ اگر بلوتوث را از کنترل سنتر غیر فعال کنید پس از ۲۴ ساعت دوباره فعال می‌شود. برای اینکه آن را کامل غیر فعال کنید باید به تنظیمات بروید و آپشن بلوتوث را غیر فعال کنید. این مورد قطعاً به افزایش شارژدهی گوشی کمک میکند.

 

منبع: آیکلاریفاید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش